Aktualności

Kursy z ratownictwa wodnego – podsumowanie edycji 2020/2021

Tegoroczne kursy prowadzone przez oddział rejonowy WOPR Jastrzębie-Zdrój zakończyły się powodzeniem dla licznej grupy adeptów ratownictwa wodnego. Należy zaznaczyć, że edycja 2020/2021 była pod wieloma względami trudniejsza zarówno dla prowadzących jak i uczestników z powodu obowiązujących ograniczeń wynikających z COVID-19. Wyszkolenie tak licznej grupy kursantów było możliwe dzięki partnerskiej współpracy z administratorami pływalni w Jastrzębiu-Zdroju, Pszczynie i Studzionce oraz Ośrodka Sportów Wodnych w Łące.

Duże zainteresowanie kursami ratownictwa wodnego i KPP prowadzonymi przez OR WOPR Jastrzębie-Zdrój cieszy szczególnie, w sytuacji coraz częstszych doniesień z całego kraju o deficytach kadrowych w strukturach ratownictwa wodnego.

Popularyzacja bezpiecznego wypoczynku i rekreacji w środowisku wodnym jest naszym priorytetem, stąd od lat staramy się zapewniać szeroki dostęp do szkoleń kwalifikacyjnych, doskonalących oraz prowadzić działalność profilaktyczną i prewencyjną celem ograniczenia liczby utonięć.

O nadchodzących kursach prowadzonych przez oddział będziemy informować za pośrednictwem strony internetowej.