Aktualności

Sezon wakacyjny 2021 coraz bliżej

W ubiegłym roku nasi ratownicy pilnowali bezpieczeństwa w różnych zakątkach kraju i za granicą. Najliczniejszą grupę woprowców z oddziału Jastrzębie-Zdrój można było spotkać nad jeziorami w zachodniej części Pojezierza Wielkopolskiego m.in. na terenie Gminy Pniewy oraz Gminy Kwilcz.

Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w promocji tego pięknego zakątka Polski m.in. poprzez udział w inicjatywach podejmowanych na rzecz lokalnej społeczności oraz turystów. Jednym z takich przedsięwzięć był „Projekt Pniewy” w trakcie którego prowadziliśmy warsztaty pływacko-żeglarskie „Od juniora do seniora – pływać każdy może”. Nie zabrakło oczywiście poruszania tematyki bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą oraz prelekcji z zasad udzielania pierwszej pomocy.

Warto pamiętać o konieczności przedłużenia ważności uprawnień przed zbliżającym się sezonem. Składkę członkowską w kwocie 50zł należy opłacić na konto wskazane w zakładce kontakt. W związku z aktualnymi ograniczeniami proszę w skontaktować się bezpośrednio z prezesem oddziału w celu ustalenia formy potwierdzenia wpisu w książeczce. Nr telefonu 511 937 275.